wróć do: Zabiegi

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

UMÓW WIZYTĘ

Brodawki wirusowe nazywane również jako „kurzajka” najczęściej występują na podeszwowej stronie stóp, wywołane są one przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Bardzo często poprzez swoją bolesność oraz strukturę mylnie określane są jako odciski. Brodawka wirusowa charakteryzuje się szorstką, nierówną powierzchnią, niekiedy można zaobserwować czarne punkty wewnątrz zmiany. Podczas oczyszczania lub ścierania naskórka niekiedy może dawać dolegliwości bólowe zarówno podczas poruszania się oraz w odciążeniu.

 

JAK DOCHODZI DO ZAKAŻENIA?

 

Do zakażeń może dochodzić poprzez bezpośredni kontakt z osobą zainfekowaną jak i przedmiotem przez nią używanym. Zakażeniom sprzyja nadpotliwość, obniżenie układu odpornościowego, przerwana ciągłość naskórka. Najczęściej do zakażeń dochodzi w miejscach publicznych, m.in. na basenie, salach treningowych, saunie, jak i podczas przymierzania obuwia w sklepie. Należy unikać również chodzenia boso po wykładzinach hotelowych, punktach zabaw dla dzieci, ponieważ są to idealne miejsca bytowania patogenów.

 

Okres rozwijania się brodawki wirusowej trwa od kilku tygodni do nawet roku. 

 

BRODAWKI WIRUSOWE - METODA ELEKTROKAGULACJI

 

Zabieg polegający na wykorzystaniu właściwości prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości, ścięciu białka tkanek zmienionych chorobowo poprzez ich termiczne uszkodzenie. Zabieg jest bardzo bezpieczny, krótki i odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych. Jest to metoda bezinwazyjna, a w czasie zabiegu nie dochodzi do krwawienia. Zabieg jest wykonywany przez podologa przy użyciu elektrody w kształcie igły.

 

PRZECIWSKAZANIA:

 - ciąża

 - rozrusznik serca

 - choroby psychiczne

 BRODAWKI WIRUSOWE - METODA ELEKTROKOAGULACJI