wróć do: Zabiegi

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

UMÓW WIZYTĘ

Klamry ortonyksyjne to najszybsza, najskuteczniejsza i jednocześnie najmniej inwazyjna metoda ze wszystkich dostępnych technik leczenia wrastających paznokci.

 

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE – PO CZYM POZNAĆ?

 

Wrastający paznokieć to dolegliwość, której nie sposób nie zauważyć. Cechuje się wrastaniem bocznej krawędzi paznokcia w wały. Dotyka najczęściej dużego palca u stopy, gdyż jego paznokieć jest twardy i mocno wbija się w skórę. Wrastający paznokieć wywołuje stan zapalny i ropnie, a wszystko okraszone jest silnym bólem, który może utrudniać chodzenie.

 

OBJAWY WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI

 

Wrastający paznokieć powoduje ból podczas zakładania butów czy chodzenia. Czasem na pierwszy rzut oka nie widać źródła dolegliwości, ale po bliższym się przyjrzeniu można zauważyć zaczerwienienie oraz opuchliznę po bokach paznokci. W przypadku, gdy paznokieć przebije skórę, może dodatkowo pojawić się krwawienie, a jeśli dojdzie do nadkażenia bakteryjnego, zaobserwować można sączącą się ze skóry wydzielinę ropną.

 

Jeśli objawem wrastającego paznokcia jest stan zapalny, w pierwszej kolejności trzeba go zwalczyć, dopiero potem można przejść do wykonania właściwego zabiegu. W tym celu stosuje się tzw. tamponadę, czyli mały opatrunek nasączony środkiem przeciwzapalnym, który umieszcza się pomiędzy płytką paznokcia a jego wałem.

 

Zadaniem klamer ortonyksyjnych jest przywrócić paznokciom prawidłowy kształt i tor wrastania. Na rynku dostępne są klamry wykonane z różnych materiałów i oferujące różne sposoby mocowania do płytki paznokcia, jednak zasada działania każdej z nich jest mniej więcej taka sama – unoszą paznokieć ku górze, nadając mu prawidłową pozycję.

 

Niekwestionowanym atutem klamer jest fakt, że nie przeszkadzają pacjentom w codziennym, normalnym funkcjonowaniu.

 KLARMA ORTONYKSYJNA